DODATEK K PŘEDCHOZÍMU

Přidáváme ohlas, který jsme obdrželi po zveřejnění předchozího článku včetně fotografie stavu po "činu".

Přátelé!

1. října 2017 jsme (Klub českého pohraničí) umístili po dlouhých tahanicích s úřady (!) na zeď hlavního nádraží v Liberci pamětní desku na "odsun českých vlastenců, židů a německých občanů-antifašistů" v roce 1938 z Liberce do vnitrozemí budoucího Protektorátu Böhmen und Mähren.

Ta naše deska tam byla umístěna nejméně dva roky potom, co tam útlocitní Liberečané připevnili stejnou tabulku se srdceryvným textem o odsunu německého obyvatelstva po roce 1945 z Liberce do Reichu. (Kam vlastně všichni chtěli patřit už prakticky 10 let). My jsme respektovali emoce (byť velmi neoprávněné)pamětníků na odsun, který nařídily vítězné velmoci v Postupimi v roce 1945 a nikoho z nás ani nenapadlo tento jejich "pomník" ničit nebo jen poškodit. Naše pamětní deska byla ale "neznámým pachatelem" stržena a málem i zničena.

CD lb 2

Jen díky včasnému zásahu nějakého člena ochranky nádraží byla naše pamětní tabule zachráněna. Snad se nám podaří ji tam znovu instalovat, snad nám to žádný Euro-Hujer nezakáže.

Já to tady jen prezentuju jako doklad, jak jsou Němci a jejich poskokové v Liberci schopni tolerovat holý fakt, že "momentálně je tady ještě suverénní Česká republika" a ne Sudetenland! Ale když si uvědomíme, že na liberecké radnici je vitrína, kde jsou mezi čestnými občany Liberce i Konrád Henlein a jeho někteří soukmenovci, tak bych neměl být asi zaskočen drzostí sudetských pohrobků, že ? :-(Tonda

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473