VÝROČÍ SNP NA SLOVENSKU

V Banské Bystrici na Slovensku vyvrcholily vojenskou přehlídkou oslavy 75. výročí Slovenského národního povstání (SNP). Ve čtvrtek 29. srpna se 2500 vojáků a 200 armádních vozidel předvedlo obyvatelům v centru města v rámci oslav.

75 SNPOV

Slovenská  prezidentka Zuzana Čaputová se zúčastnila akce a uvedla, že si moc  přeje, aby  Slováci našli v sobě dostatek síly, odvahy i odhodlání k obraně hodnot demokratického právního státu, svobody, spravedlnosti a lidské důstojnosti v těch  podmínkách, ve kterých tady a teď žijí.

(Pozn. RSP: prezidentka to poněkud popletla. Hodnoty demokratického státu, svobody, spravedlnosti a lidské důstojnosti existují asi v její fantazii, ale rozhodně v nich Slováci zatím nežijí.)

Místopředseda ruské Rady federace Iljas Umachanov také vystoupil na akci a uvedl, že „všichni musíme mít na paměti tragická ponaučení z války, pamatovat si, že fašistické a nacistické ideologie jsou zaměřené na úplné vyhlazení celých národů, zejména Slovanů a Židů”.

Průvodu se zúčastnilo deset veteránů povstání, kteří se  zúčastnili ozbrojeného  odporu proti okupačním nacistickým silám během druhé světové války.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473