POSLANEC SVÉ ZEMĚ!

Nabízíme vám názor a reakci poslance Národní rady Slovenské republiky Luboše Blahy (SMĚR-SD). Přečíst by si to měli hlavně poslanci a vláda ČR, z nichž mnozí dosud nevědí a nepochopili, že jejich úkolem je zastupovat a prosazovat naše národní a státní zájmy:

blahaLuboš Blaha: „Dostal jsem list z americké ambasády od jakéhosi Aarona Singleterryho. Řeknu vám upřímně, už dlouho mě nikdo tak „nevytočil“. Pan Sigleterry nás žádá, jako delegaci v Parlamentním shromáždění Evropy, abychom neschvalovali navrácení hlasovacích práv Ruské Federaci, protože to je podle něho špatný signál vzhledem k ruské agresi.

Milý Aarone, je to signál, že chceme s Rusy hovořit o problémech. Je to signál, že si vážíme demokratické diskuze. Je to signál, že věříme ve spravedlnost a nechceme lynčovat Rusy. To je signál, který vysíláme tak, že podporujeme naše ruské přátele v Radě Evropy. Když mluvíš o ruské agresi, já vím jen o ukrajinské agresi vůči vlastním občanům na Dombasu. Byli to ukrajinští nacionalisté, kteří se velmi agresivně chovali k vlastním občanům na Dombasu, kteří páchali zločiny proti lidskosti.

Dále píše, že Američané jsou znepokojení, že v ruské delegaci jsou takoví lidé, jako Leonid Sluckij, který je prý na sankčním seznamu EU a USA. Leonid Sluckij je předsedou zahraničního výboru Dumy. Je to můj osobní přítel a mimořádně si váží Slovenské republiky, na rozdíl od Tebe, milý Aarone. Takoví lidé, jako Leonid Sluckij, takoví moudří a inteligentní lidé patří do Rady Evropy a je mi ctí, že s nimi mohu spolupracovat. Ale to nejlepší: Američané přímo píšou, že „naléháme na slovenskou delegaci, aby byla proti takovým lidem, jako je Sluckij.“ Co je jim proboha do toho? Oni jsou pozorovatelskou zemí, oni nejsou součástí Evropy, oni nejsou evropským státem. Ještě jednou: Co je jim do toho! Dále Američané píšou: „Naléháme na Slovenskou republiku, aby využila Radu Evropy na zdůrazňování ruského porušování ukrajinské suverenity.“ Píšou: „Žádáme vaši delegaci, aby v tomto týdnu vydala veřejné prohlášení, ve kterém vyzve Rusy, aby implementovali své lidsko-právní závazky“, a píšou o propuštění Sencova a ukrajinských vojenských námořníků.

Milí přátelé, toto je nebetyčná drzost ze strany USA. My jsme svobodní poslanci. Je chorobné, aby z velvyslanectví USA chodily takové žádosti a naléhání.

Milý Aarone, toto, co pácháš, je narušování suverenity Slovenské republiky! Je to vstup do našich vnitřních záležitostí. Ty nemáš co naléhat. To není věc USA, jak se zachovají slovenští poslanci v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Mám pro Tebe tři malé odkazy.

Prvý: Slovenská delegace podpořila Ruskou Federaci, protože jí záleží na spravedlnosti.

Zadruhé: Nikdy nebudeme využívat Radu Evropy k tomu, abychom kopali do jakéhokoli státu včetně Ruské Federace.

A zatřetí: jediné veřejné prohlášení, které v této souvislosti dám je následující: Dejte pryč své pracky od slovenského parlamentu! Vy – Američané. My máme říkat Rusům, aby propustili Sencova? A co tak kdyby Američané dali pokoj Assangeovi? Za co ho pronásledují? Za svobodu slova? Co kdyby se Američané raději zamysleli nad tím, jak porušují lidská práva ve světě? Jaké války vedli v Iráku, Jugoslávii, Libyi, jak rozmlátili celé regiony. Nad tím se zamyslete, naši drazí američtí přátelé a nešikanujte jiné státy, včetně Ruské Federace.

Milý Aarone, tohle už nikdy nedělej, Už nikdy nepiš Blahovi takovým tonem. „Shame on“ (Styď se)!“

(Doslovný přepis videozáznamu – překlad ze slovenštiny M. Starý)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473