PRO ODLEHČENÍ NĚCO Z NAŠEHO KRAJE

Tentokrát ZE SPORTU

V sobotu 13. 7. 2019 se konaly závody a jiné akce v Hamru na Jezeře. Sešli se tu zejména vyznavači triatlonu (kombinace plavání, jízdy na kole a běhu). Závodů bylo několikero.

Nás nejvíce zajímal Hamrman – závod, ve kterém závodil i rodinný příslušník – náš zeť Jaroslav Hendrych ze Stružnice, reprezentující zde Tri club Česká Lípa, se startem v 11 hodin.

Počasí moc nepřálo. Předpověď byla nevalná (jinak jsme tam byli a fandili) a občas se opravdu spustil déšť.

V první disciplíně – plavání čekalo na závodníky 1900 m. Plavalo se v Hamerském rybníku 2 okruhy po 950 m s přeběhem 50 m po pláži mezi dvěma okruhyy. Pro pamětníky uvádíme, že u tohoto rybníku se točil známý film Dovolená s Andělem s Jaroslavem Marvanem. Na snímku je část startovního pole. V tomto hlavním závodě startovalo 125 závodníků a závod dokončilo 111 z nich.

1 hamr

Druhou částí je jízda na kole. Na závodníky čekala 4 kola po 22,5 km asfaltových silnic, celkem tedy 90 km. To byl ale původní záměr, který nebylo možno dodržet. Jak nám sdělila naše zpravodajka, z důvodu opravy silnice byla původně avízovaná trať změněna a jely se tři třicetikilometrové okruhy. Znamená to, že celková délka 90 km se nezměnila. Na snímku náš borec č. 118 s kolem vyráží do své nejsilnější disciplíny, ve které se posunul z 24. až na 6. místo ve své kategorii 40 – 49 let.

3 hamr

A tady už vybíhá do běžecké části. Tu představovala 3 kola po 7 km, celkem tedy 21 km. Běhalo se v okolí Hamerského rybníka po lesních a cyklo-stezkách.

5 hamr

A na posledním foto už vbíhá do cíle. Je tam vidět ukazatel časomíry. Oficiální výsledek byl o 1 sekundu lepší, než je na foto: 4 hodiny, 49 minut a 4 sekundy.

6 hamr

Jednotlivé úseky absolvoval náš borec takto:

1900 m plavání 0:33:51.

90 km na kole 2:28:04.

21 km běh 1:42:46

Pokud byste si dali práci a časy sečetli, výsledný čas by vám nevyšel. Chybí tam totiž 0:04:23 na převlékání z neoprenu do cyklistického a z cyklistického do běžeckého dresu.

7 hamr

Na poslední fotce je spokojený závodník s účastnickou medailí.

Dlužíme vám ještě umístění. V absolutním pořadí obsadil 20. místo ze 111, kteří závod dokončili.

V jeho kategorii startovalo 39 závodníků a 38 dokončilo. V té se umístil na 10. místě.