KVĚTEN U NÁS NORMÁLNÍCH

Jak je to letos v květnu u nás?

„U nás“ není myšleno jen místně, jako „u nás v Mimoni“ nebo „u nás na severu“, ale jako „u nás normálních lidí“. Normálních podtrhuji proto, abych nás – normální odlišil od „některých plzeňských vypatlanců“,  kteří oslavují arogantního hulváta Pattona, který nikdy v Plzni nebyl, a děkují Americe za to, že v pětačtyřicátém osvobodila už vlastními silami - Plzeňáky osvobozenou Plzeň, rozbombardovala Škodovku a nádraží včetně mnoha obětí na životech plzeňských občanů.

V České Lípě jsme tradičně na Škroupově náměstí oslavili 1. Máj za účasti několika set občanů, kde se vyřádily hlavně děti, které se na tuto ojedinělou možnost každoročně těší, podobně, jako jsme se i my těšívali v dětských letech na 1. Máj.

azoretky

detsky tanec

alidi

Na dalším snímku není delegace sdružení zdravotně postižených, ale dva slušní chlapci, kteří dorazili, jelikož měli pochroumané ruce, nějaký ten monokl, ale nohy měli v pořádku. Poznáte-li v jednom z nich místopředsedu NR KČP, poznali jste správně. Dodáváme jen, že zranění neutrpěl, když se před KV KSČM v Liberci bránil zrušení členství v KSČM, i když zranění jistou souvislost se sídlem KDC (krajské destrukční centrum) KSČM v Liberci – dle našich informací – mělo. V souvislosti přidáme, že jednička kandidátky K. Konečná projevila opět svou hloupost, když pronesla, že KSČM by byla poškozena, jestliže její člen kandiduje za jiný subjekt. Připomínáme, že se jedná o aktivní, pokrokový vlastenecký subjekt, který by měl být potenciálním spojencem KSČM. Jsme názoru, že je to nesmysl, a že vylučování členů, kterých si váží i za mantinely KSČM způsobí této straně škody určitě větší.

K dětským radovánkám přidáme, že nikdo nás nikdy nutit k účasti v průvodu nemusel, jak tvrdí někteří slabomyslní jedinci, kteří to mnozí ani nemohou pamatovat, jelikož nebyli ještě na světě. Těšili jsme se hlavně na alegorické vozy nebo jako sportovci na to, že jsme se mohli pochlubit výsledky a získanými medailemi a předvést, že nejsme žádná „ořezovátka“. Netvrdím, že se někdy mimo naše povědomí nenašli blbci, možná podlézavci, kteří si účast čárkovali. Byli to stejní idioti, jako ti, kteří se dřívějším Prvním májům posmívají.

V dalších květnových dnech uctíváme památky našich osvoboditelů i odvážných našich občanů. Bohužel jsme se nemohli zúčastnit 3. 5. v Chuchelně u Semil, kde 3. 5. 1945 vypuklo první povstání.

4. 5. v Terezíně neodradilo chladné a deštivé počasí několik set slušných lidí od vzpomínkové akce pořádané k výročí poslední popravy členů odbojové skupiny Předvoj 2. 5. 1945.

S květinami a věnci přišli zástupci politických subjektů, samosprávy i zastupitelských úřadů RF, Kuby, KLDR, Běloruska, Číny, a další podle praporů poznáte i zúčastněné Kluby českého pohraničí.

4 5

Na druhém snímku pokládají ženy symbolicky kytičky k pomníčkům za zvuku krásných tónů symfonické básně Bedřicha Smetany. (V bílé bundě pátá zprava je čestná předsedkyně Levicových klubů žen ČR PaedDr. Květoslava Čelišová.)

4 5 2

V České Lípě vzpomeneme obětí osvoboditelů 9. 5. 2019 ve 14 hodin na hřbitově.

V Mimoni organizuje stejnou vzpomínku na místním hřbitově 8. 5. 20199.30 hodin naše ZO ČSBS.

CSBS 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Starý, člen ZO ČSBS, Mimoň

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473