PODOBA S IRÁKEM ČISTĚ NÁHODNÁ?

Skripal a jeho dcera by po zásahu nervovou látkou A-234 zemřeli na místě, někdo jim musel okamžitě podat protijed! Stopy vedou k britské MI-6 a Londýn nadále kategoricky odmítá poskytnout Moskvě vzorek látky, která ohrozila na životě dva ruské občany. Víme, proč Londýn tají nervovou látku, její výroba totiž zanechává typické stopy výrobce!


Ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson v rozhovoru pro Deutsche Welle uvedl skandální informaci, že britské laboratoře disponují vzorky nervové látky A-234, kterou NATO označuje kódovým názvem "Novichok". Na povrch začínají v britských médiích vyplouvat podivné informace, které naprosto nedávají smysl. Policista, který vešel do domu v Salisbury a našel Sergeje Skripala a jeho dceru, stačil zavolat pouze kolegy a zdravotníky, po 4 minutách se zhroutil na zem a upadl do kómatu.
Odborníci a experti na bojové nervové látky se shodují, že Sergej Skripal a jeho dcera Julia měli být okamžitě na místě mrtví. A-234 patří do skupiny nervových látek, které blokují synaptické signály v nervové soustavě, během několika sekund přestávají fungovat nepodmíněné reflexy, jako je dýchání, po zhruba 120 sekundách dochází k zastavení srdce. Látka se do těla může dostat přes pokožku nebo vdechnutím. Smrtelná dávka se vůbec neuvádí, protože jakékoliv množství A-234 je smrtelné. Podle ruských odborníků neexistuje proti sovětským nervovým paralyzérům 4. generace žádná protilátka, a to z důvodu krátké časové prodlevy mezi intoxikací a dobou pro podání antidota.
V okamžiku, kdy nervový agent začne působit, zbývá oběti přibližně 15 sekund na podání protilátky. To je tak krátká doba, která fakticky staví tyto chemické nervové plyny do roviny bojových látek, proti kterým není obrany. Ruská federace už druhý týden zcela marně žádá Londýn o poskytnutí vzorku bojové látky, kterou byli dva ruští občané v Londýně zasaženi. Je to důležité kvůli tomu, že k výrobě bojových nervových látek 4. generace jsou použity během syntézy v laboratoři různé pomocné látky a technologie výroby takových bojových plynů potom v sobě zanechává typický podpis konkrétní laboratoře, která látku vyrobila. Jenže z Londýna zaznívá neustálé kategorické "NE" na všechny žádosti Moskvy o poskytnutí vzorku z místa činu v Salisbury. A začíná být už více než jasné, že Britové nemají čisté svědomí a začínají se utápět ve vlastní vylhané kauze. Důvodů je hned několik.
Chemičtí experti: "Skripal a jeho dcera měli být mrtví na místě!"
Pokud by Sergej Skripal a jeho dcera byli opravdu vystaveni bojovému plynu A-234, potom by byli na místě mrtví. To, že kontakt s neurotoxinem přežili, to znamená, že britské tajné služby už dopředu věděly, jaký druh protilátky mají na místo incidentu dovézt a aplikovat obětem tohoto útoku. Věděli s naprostou přesností, jakou protilátku mají použít, jaký neurotoxin byl k útoku nasazen. Neochota Londýna poskytnout Ruské národní laboratoři pro kontrolu zakázaných chemických látek vzorek z místa incidentu v Salisbury vede k důvodnému podezření, že buď se vůbec nejedná o nervový toxin A-234, ale o úplně jinou chemickou látku, anebo se jedná o kopii ruské A-234 z dob Sovětského svazu, ovšem v tom případě taková kopie spolehlivě odhalí jejího výrobce, který látku napodobil a okopíroval v procesu vlastní syntézy v laboratoři. A případná kopie by opravdu mohla vést i k zásobám tzv. referenčních vzorků ze skladů Československé lidové armády a dokonce k chemikům dnešní AČR a protichemické jednotky v Liberci.
Tady je třeba si uvědomit jednu zásadní věc, že pro účinnou protichemickou obranu potřebují vojenské protichemické laboratoře dostatečné zásoby vzorků bojových plynů, aby mohly správně následně detekovat jejich použití v terénu. Existuje velmi nebezpečné a vysoké riziko, že britská tajná služba MI-6 získala od některého z partnerů v NATO tzv. referenční vzorek z dob Varšavské smlouvy, ale tento vzorek byl zneužit k provedení útoku v Salisbury. Čeští armádní chemici s tím nemusí mít nic společného, prostě mohli v minulosti pouze poskytnout některému z partnerů v NATO vzorky chemických látek z dob Sovětského svazu a tento partner mohl tento vzorek potom předat dál k rukám MI-6. Vzhledem k charakteru A-234 nelze dělat rozdíl mezi "vzorkem" a bojovou "dávkou", která stačí k usmrcení. I pouhý nepatrný vzorek dokáže spolehlivě zabít mnoho lidí během několika desítek sekund.
Londýn nadále odmítá poskytnout Moskvě vzorek látky ze Salisbury
Na britské straně vidíme naprostou nulovou transparentnost, která postrádá veškerý rozum. V londýnském Salisbury, na území Velké Británie, je proveden útok proti dvěma ruským občanům. Namísto toho, aby Londýn vysvětlil Moskvě, jak je to možné, tak naopak britská vláda se staví do role žalobce a chce po Moskvě vysvětlení, ale když Moskva chce vzorek neurotoxinu ze Salisbury, aby mohla zjistit původ bojové látky, tak Londýn kategoricky takovou žádost zamítá, ale nadále chce po Moskvě vysvětlení. Je to stejné, jako kdybyste stáli u soudu, obžaloba by tvrdila, že má proti vám důkaz, že se máte přiznat, ale odmítala by vám důkaz ukázat. Přesně v této pozici se nyní nachází Londýn a Moskva. A informace, které přichází z britského tisku, pouze odhalují, že Velká Británie se pomalu začíná topit ve vlastních lžích ohledně této kauzy. Pokud by opravdu šlo o ruský bojový plyn, potom by jistě Londýn neměl problém poskytnout vzorky nejen Moskvě, ale komukoliv dalšímu, aby nezávisle potvrdil původ.
Experti na chemické zbraně se pozastavují i nad tím, že do kómatu upadl i policista, který vstoupil do domu Skripalových v Salisbury. Pokud chemická látka byla v autě, dcera Julia by zemřela v automobilu už během jízdy za otcem z letiště. Mechanika útoku proto musela být zpomalená a kontakt zřejmě musel proběhnout dotekem, protože jinak by nemohla nakazit svého otce, za kterým přijela do Salisbury.
Mechanika přenosu bojové látky mezi dcerou, otcem a policistou neodpovídá oficiální teorii o použití prudkého neurotoxinu A-234
Dcera si zřejmě podala ruku s otcem a tím došlo k přenosu otravy. Ruští chemici se ale pozastavují nad otravou policisty. Jestliže Skripalova dcera Julia dojela z letiště až do Salisbury, tak mechanika bojové látky musela být jiná, než ta, která během okamžiku paralyzovala policistu, který vstoupil do domu. Všechny tyto rozpory ukazují nejen na to, že vůbec nemuselo jít o nervový toxin A-234, ale o úplně jinou látku s pomalejším nástupem, a nebyla to jediná látka, protože v domě musela být přítomna další, která naopak účinkovala rychle na policistu.
Celé to směřuje k tomu, že automobil je pouze zástěrka, která má směřovat k Rusku, že někdo nanesl chemickou látku do klimatizace vozu, na kliku dveří nebo na volant. Ve skutečnosti to všechno vypadá na to, že plyn byl pouze uvnitř domu, rozprášený jako aerosol a působil na všechny stejně, tedy ve chvíli, kdy někdo do domu vstoupil po příjezdu dcery Julie. Obrovská rychlost, jakou Britové přesně věděli, jaký konkrétní typ neurotoxinu byl použit, a rychlost Theresy May, která okamžitě obvinila Rusko a vyzvala k sankcím, jsou natolik podezřelé souvislosti, které ukazují na mohutné spiknutí britské vlády a tajných služeb. Náměstek ministra zahraniční Ruské federace Sergej Rjabkov proto s úsměvem na tváři vyjádřil politování nad chováním Velké Británie, která se snížila k takové ubohé protiruské provokaci.
-VK-
Šéfredaktor AE News
Poznámka RSP z našich Luhů a hájů:
Pokud chce někdo vědět, proč nezemřeli dva lidé, jejichž spása byla v tom, že jim někdo podá účinný protijed do 15 sekund - a musel vědět, čím byli otráveni, aby mohl použít účinný protijed a mít ho ihned k dispozici, zeptejte se poslankyně, která jistě dobře zvládala krádež rohlíků, jako nabízení jistých služeb na jistém gymnáziu (aby prošla) a nepochybně ví i podrobnosti tohoto případu, když dnes chce v souvislosti s ním vinit prezidenta z vlastizrady. Nebo se ptejte předsedy vlády, či ministra zahraničí. Upřímně řečeno jsem se styděl za premiéra Sobotku, ze kterého blbost sálala na dálku, podobně jako za Zvorálka. Dnes mám bohužel pocit, že jsme si vůbec nepomohli. A v souvislosti se snahami o vypovězení ruských diplomatů na základě evidentního podvodu mi naskakují názvy jistých filmů, jako „Větší blbec, než jsme doufali" nebo z dnešní televizní produkce „Blbý a ještě blbější".
V Mimoni 27. 3. 2018, M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473