S FIALOU TO ODS "CHYTLA"

Nadějný zachránce ODS a sudetské Panevropy

Největší česká média bohužel většinou dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost. Okolo před několika lety neznámého brněnského politologa Petra Fialy tato velká média postupně účelově vytvořila umělý obraz "nadějného politika" a "odborníka". O jeho minulosti a ideovém zázemí média systematicky mlčí, účelově vytváří představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS" atd. Říká se, že ze stokrát opakované lži se stane nakonec pravda. Neustálé opakování pozitivního obrazu Petra Fialy médii vede i k jeho velmi pozitivnímu obrazu ve veřejnosti, píše čtenář Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Jaroslav HorákTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">.

Existují ale i fakta, o kterých media mlčí. Petr Fiala patřil v 90. letech k ostře konzervativním katolickým kruhům, skeptickým k naší státnosti a pěstujícím ideu „Panevropy“ (navazující na ideu meziválečného klerofašismu a stavovského státu blízkého hraběte Coudenhove-Kalergiho), které zvaly do naší republiky Berndta Posselta, Otto Habsburka a další osoby a umožňovaly jim tu agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Berndt Posselt byl v Československu tajně agitovat už v září 1989).

V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného (např. článku L. Jedličky obhajujícího tzv. druhou republiku) systematicky překládaly a otiskovaly články Berndta Posselta a Otty Habsburka. V příloze připojuji článek z Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, napsaný Petrem Fialou, ve kterém m. j. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebereprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s B. Posseltem, O. Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem „Moravské zemské Panevropské unie“, jejímž byl předsedou.

fiala 1

fiala 2

Oslabené ODS může prostřednictvím p. Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně katolickými skupinami a následné sloučení s TOP 09.

Omlouvám se za špatnou kvalitu přetisku, ale s naší rechnikou jsme to lépe nedokázali. RSP

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473