MOHOU KAPITALISTÉ VÉST KSČM?

Po přečtení předešlého komentáře se každému otevře několik otázek, které už většinou několikrát padly a přibývají další. Sjezd KSČM je za dveřmi a delegáti by si měli alespoň na některé zásadní otázky odpovědět.

Do jaké míry je přijatelné a zdravé (pro stranu či pro aktéry samé), když táž osoba je ve vrcholové funkci např. 20 let. Hlavně, když se jedná o funkci s pěknými příjmy, o kterých si většina členů strany může nechat jen zdát. Na slušné příjmy se lehce zvyká a další otázkou je, zda se dere ten nebo onen o poslanecký mandát pro ideály nebo pro peníze. To druhé zcela přirozeně při delším působení nabývá vrchu, neboť jak známo, s jídlem roste chuť. Nápady na časové omezení funkcí zazněly vícekrát, ale bez úspěchu.

Otázkou, která se utvářela časem je, zda mohou v čele strany, která by měla mít kolektivní a celospolečenské přístupy, stát kapitalisté? Jestliže jednotlivec hromadí majetek a využívá ho ke tvorbě zisku pro svou vlastní potřebu, je to zcela jistě ryzí individualistický nekolektivní čistě kapitalistický způsob života. Domnívám se, že vedoucí funkcionáři v KSČM, kteří vlastní mnohamilionové majetky na jedné straně, na druhé straně připraví svým rozhodováním stranu řádově o 100 milionů Kč, aniž by projevili účinnou lítost a ztrátu straně nahradili, nepatří ani do této strany a do jejího vedení? No tam už teprve ne. Myslím však, že se sotva najde někdo na sjezdu, kdo by to mohl panu Filipovi a dalším, říci.

Bohužel. Úvodní komentář se nemýlí ani v tom, že situace se v různých politických stranách, hlavně v jejich vedeních v podstatě neliší. Příležitost dělá zloděje nebo jiný „ksindl“. Pokřikuje se sice jen na jednu či dvě partaje, které jsou u moci, a v tom křiku se zapomene, že když byla u moci např. ČSSD, byli její pohlaváři rovněž samý malér. Členové stran se velmi naivně domnívají, že vedení jejich strany je jiné. Proto také ve straně setrvávají a čekají na zázraky. Bohužel jejich očekávání se nenaplní v žádné straně, ani v té, která dosud nese název komunistická, ač takovou podle jednání svých papalášů vůbec není.

Dnes rozumím požadavkům na zrušení všech politických stran, i když zatím nevím jakým jiným politickým systémem správy a vládnutí je možno ten dnešní nahradit. Musím si dnes myslet, že je třeba takový systém vytvořit, jestliže hladoví a ambiciózní jedinci uvnitř stran, jakmile se dostanou k „lizu“ se opevní, obloží patolízaly a vytvoří pravidla, která je činí nezničitelnými, a ze kterých se slušnému člověku musí dělat zle. Pro nás současníky není jistě problém poslat příslušné bezcharakterní kapitalistické nenažrance v KSČM i jinde třeba velmi sprostě „kamsi“. To co nás tíží a musí tížit je, že KSČM převzala štafetu boje za lepší příští životy našich potomků. Boje, kterému generace našich předků i mnozí současníci tolik obětovali, včetně svých životů. Proto nemohu ani rovnat grázly v KSČM na roveň grázlům v jiných politických stranách. Ti, kteří zrazují ušlechtilé komunistické Ideály, propíjejí a prožírají lepší budoucnost nemajetných a utiskovaných, jsou o to a mnohem horší, než grázlové v současné vládě a v jiných politických stranách. 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473