PINOCHET - MAGOROVIČŮV VZOR?

Německá firma s pobočkou na Slovensku požadovala účast na celoplošném testování i po zaměstnancích, kteří už pracují z domovů rámci Home Office! Za splnění „občanské povinnosti” firma nabízela dárkový poukaz ve výši 30 EUR!

Slovenský premiér přišel s novým nápadem, Slovákům zakáže noční vycházení, které dosud bylo jako jediné povolené, a nově povolí denní vycházení! Certifikáty od příštího pondělí už nebudou potřeba! K čemu tedy byly? Slovenská vláda na lidech testuje “Covidový jev” a na Slovensku vzniká prototyp společenského systému “Pracovního tábora” nového věku!

10. 11. 2020

Naše redakce je doslova zaplavena tisíci emailů od slovenských čtenářů, kteří nás průběžně informují o neuvěřitelných a doslova otřesných reáliích ze země pod Tatrami. Před několika dny jsme dostali do redakce email od paní, přičemž z bezpečnostních důvodů nebudeme uvádět ani její křestní jméno. Zaslala nám ofocený papír z nástěnky z podniku slovenské pobočky německého koncernu Krauss Maffei se sídlem v průmyslovém parku v Sučanech nedaleko Martina.

V podniku se totiž na nástěnce objevil papír s neuvěřitelným obsahem, který znovu potvrzuje fenomén společenského nátlaku a útisku obyvatelstva a zaměstnanců v éře experimentální pandemopolitky, kterou na Slovácích testuje vláda Igora Matoviče. Zástupci firmy totiž v papíru na nástěnce informují své zaměstnance, že pokud nechtějí přijít o práci, musí se nechat otestovat v celoplošném testování a musí přinést ukázat covidový certifikát.

To by nebylo už ani tak překvapivé, protože slovenská veřejnost na toto vydírání v tichosti přistoupila a kromě pár demonstrací s účastí několik tisíc lidí se žádný všelidový odpor proti laboratorním pokusům na 5 milionech Slováků nezvedl.  Jenže, v redakci nás tato informace zaujala z úplně jiného důvodu. V dokumentu na nástěnce se totiž uvádí, že osoby, které se nenechají v celoplošném testování otestovat, nebudou moci vykonávat práci ani z domova v rámci tzv. Home Office, protože na ně bude pohlíženo jako na osoby s neplaceným osobním volnem z titulu překážky v práci na straně zaměstnance.

Jenže, jak nás náš zdroj do redakce upozornil, ve zmíněné firmě už delší čas lidé pracují z domova, především tedy administrativní pracovníci této firmy. A jak se právě dozvěděli, tedy nejen z tohoto papíru na nástěnce, ale i osobně od vedoucích pracovníků, firma požaduje testování po všech zaměstnancích, a kdo se nenechá plošně testovat, nemůže pracovat ani z domova v rámci Home Office. Firma na to explicitně v papíru upozorňuje, že neotestovaní lidé nebudou moci pracovat v Home Office. Čtenářka nám k tomu napsala:

Dobrý deň, v nadväznosti na Vaše predchádzajúce články, ktoré poukázali na nezodpovedných a vydierajúcich zamestnávateľov na SK v súvislosti s “dobrovoľným” testovaním, si dovoľujem zaslať ďalší tip. Jedná sa dokonca o medzinárodnú DE firmu pôsobiacu u nás – Krauss Maffei. Napriek tomu, že mnohí administratívni zamestnanci počas pandémie bežne pracujú z domu, počas plošného testovania im firma oznámila, že nie je možné čerpať dovolenku ani pracovať z domu, ako to bolo doteraz (viď príloha).

Doslova nátlakovým spôsobom od zamestnancov vyžaduje testovanie (áno, nič nové, bez modrého papiera sa asi človek nedostane nikam) ALE! Náš zákonník práce bol na jar novelizovaný (novela zo 4. 4. v nadväznosti na pandemické opatrenia) a jedno ustanovenie spomína aj možnosť práce z domu: “…sa ustanovuje právo zamestnanca na výkon práce z domácnosti, a to za podmienky, že to povaha práce umožňuje a že tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody”.

Myslíte, že je možné, aj Vašou pomocou, poukázať na ďalšieho “otrokára”? Článok o Prievidzkých pekárňach, vďaka Vám, ľuďom do značnej miery pomohol. Zároveň si Vás dovoľujem požiadať o zachovanie anonymity, nakoľko som “blízkou osobou” spomenutej firmy. Vďaka za Váš čas aj za podporu, ktorú ľuďom v týchto časoch dávate.

Krásny deň.

P.S. Dnes bola zamestnancom zaslaná ďalšia informácia o nasledujúcom testovacom víkende, kde aj napriek okresom, kde už nie je povinnosť sa testovať a ani sa testovať nebude, zamestnávateľ testy vyžaduje. Dokument zatiaľ nemám, ale pokúsim sa získať na požiadanie.

Jak sami vidíte, už to není jenom Matovičova vláda, ale do vynucování testování se už zapojují i firmy na Slovensku, které jsou v německém vlastnictví. Vytváření útlaku a útisku na pracovníky, aby se nechali testovat pořád dokola testy, jejichž spolehlivost je sporná, je pouze předehrou pro příští rok, až bude na trhu vakcína. Tyto papíry na nástěnkách zůstanou, jenom se změní jediné slovo, namísto “testovat” tam bude “vakcinovat”.

Nejprve to začíná vynucováním testů, což povede k tlaku na celoplošná očkování, která sice nebudou “povinná”, ale kdo nebude očkovaný, bude se muset do konce života nechat testovat. A to vydrží jen málokdo, nakonec akceptuje vakcínu

A to zdaleka není všechno. Firma totiž nabídla zaměstnancům dárkový poukaz ve výši 30 EUR za to, že se nechají otestovat. V redakci nás doslova přelil studený pot, protože přesně toto jsme předvídali už na jaře. Pamatujete si, jak jsem o tom tady psal a také hovořil na rádiu SVCS? Ten plán je takový, že na lidi použijí metodu cukru a biče, že lidé bez testu, později bez vakcíny, a ještě později bez čipu, se prostě do práce nedostanou, nenakoupí si, nepustí je do obchodu. To je ten bič.

A na straně druhé, kdo se nechá poslušně otestovat, naočkovat a očipovat, dostane za to i zaplaceno. To je ten cukr. Tahle hysterie s testováním však nebere konce. Slovenský premiér Igor Matovič chystá za 14 dní další dvě kola celoplošného testování na Slovensku, i když prý už v menším rozsahu, jenom na úrovni obcí, kde je vyšší reprodukční číslo nakažených. Očkování sice nebude povinné, ale neočkovaní se budou muset nechat pravidelně testovat, zřejmě každý 3. týden, a to až do konce života, anebo do chvíle, než “dostanou rozum” a nechají se očkovat.

1 magor

Igor Matovič, premiér SR (Kombinace křestního jména a příjmení „Magorovič“ by mu slušela.)

Přesně takto to plánuje Igor Matovič a lidé, kteří za ním stojí v pozadí, tedy farmaceutická lobby. Na Slovensku končí Nouzový stav v sobotu 14. listopadu/novembera, ale Igor Matovič chce nový Nouzový stav, a to až na 90 dnů. Jenže, ten nemůže vyhlásit ihned po skončení současného Nouzového stavu, bylo by to v rozporu se zákonem a Ústavou, jednalo by se totiž o tzv. řetězení výjimečného opatření, které je v rozporu s právním státem, a proto na 14 dnů skončí na Slovensku přes den zákaz vycházení a lidé se na 2 týdny budou moci svobodně pohybovat bez Matovičových certifikátů. Po uplynutí 2 týdnů chce Igor Matovič vyhlásit nový Nouzový stav, který by naprosto na Slovensku paralyzoval Vánoce, oslavy Silvestra a Nového roku a trval by až do února/februára roku 2021. Nouzový stav na 90 dnů a Vánoce nejdou dohromady, zákazy vycházení se ze dne přesunou na noc

Na Vánoce se lidé schází a navštěvují a je zcela jisté, že Igor Matovič bude chtít Slovákům toto setkávání omezit, je velmi pravděpodobné, že má v rukávu i úplný lockdown těsně před Vánoci, protože do redakce dostáváme už několik dní podivné informace z okruhu slovenských řetězců o tom, že obchodní řetězce na Slovensku nechystají žádné rozsáhlé vánoční akce a redukují objednávky přímého prodeje zboží, které byly nasmlouvány už na jaře tohoto roku.

Objednávky na vánoční trh se pro velké nadnárodní řetězce dojednávají ve velkém předstihu, ale mnoho lidí si všímá podivné věci na Slovensku, že v obchodech není tradiční a bohatá vánoční výzdoba, na rozdíl od loňského roku. Pokud Igor Matovič opravdu za 14 dní vyhlásí nový Nouzový stav až na 90 dnů,  potom to bude pouze předehra k zákazům vycházení okolo Vánoc, napsal nám do redakce zdroj seznámený s tamní situací. Naprosto jistě a určitě dojde k dalším plošným testováním, které chce premiér provádět pravidelně, podle informací slovenských médií by to mělo probíhat každé 2 až 3 týdny, ale ta testování by měla již probíhat v dikci místních samospráv a také zaměstnavatelů.

Testování na Covid-19 se brzy změní a plynule přejde na vakcinování, o tom není pochyb.

V sobotu tedy skončí Nouzový stav a zákaz vycházení, ale nově bude uveden v platnost zákaz vycházení v noci, který dosud je na Slovensku jako jediný povolený. Pokud se v tom nevyznáte a jde vám z toho hlava kolem, tak nejste sami, protože tomu nerozumí většina lidí na Slovensku. Jediným důvodem těchto pokusů a manévrů je otestování poslušnosti obyvatelstva, nakolik lze lidi omezit na osobní svobodě ve dne, a nakolik v noci. Oni to totiž přesně neví, neznají odezvu obyvatelstva a potřebují ji ověřit.

Proto se nejprve provede zákaz denního vycházení a povolí se vycházení v noci, provede se vyhodnocení a poté to obrátí, povolí denní vycházení, ale zakážou pohyb v noci, a opět provedou vyhodnocení odezvy obyvatelstva. Podobné testy prováděl v Chile generál Augusto Pinochet po vojenském převratu v roce 1973, kdy střídal v zemi celoplošné zákazy vycházení ve dne a v noci, přičemž hledal rovnováhu, aby zamezil protestům, ale současně nevyvolal v obyvatelstvu pocit, že jsou ve vězení. Tzv. Pinochetův jev je situace, kdy lidé přijímají zákaz vycházení jako přijatelnou společenskou normu, jestliže zákaz vycházení není absolutní a obsahuje časová okna, kdy je možné vycházet.

Průkopníkem toho, co se nyní odehrává na Slovensku, je Augusto Pinochet. Proč? On byl první, kdo po vojenském puči v Chile střídal denní a noční zákazy vycházení

Na Slovensku, ale i v Česku můžeme pozorovat něco, co bych nazval jako “Covidový jev”, který s tím Pinochetovým má mnoho společného, ale přesto je jiný. Vlády během Nouzového stavu zakážou sice vycházení, ale nevztahuje se to na cesty do práce a z práce, na nákupy potravin, na cestu k lékaři, anebo na cestu na testování, očkování, nebo čipování. Nesmíte ale vycházet ven za zábavou, nesmíte se bavit, nesmíte do kina, nesmíte jezdit na chaty, na chalupy, prostě nic. A teď se vás zeptám: Nepřipomíná vám to něco? Ano, je to model pracovního tábora.

Covidový jev totiž má za úkol přeprogramovat myšlení obyvatelstva do polohy, že je třeba pouze chodit do práce, z práce, na nákup potravin a domů do izolace, zatímco elity a politici se v noci setkávají v uzavřených hospodách a žijí si životy bez omezení. Je to zcela jednoduché, tímto stylem se občanská svobodná společnost v myšlení lidí přetransformuje do pracovního tábora. Do práce, z práce, nakoupit jídlo a domů do izolace. A druhý den znovu a znovu. V systému pracovního tábora dojde k mohutným změnám v sektoru služeb.

Covidový jev si vyžádá změnu fungování obchodů a živností, v systému Pracovního tábora nepřežijí, pokud se netransformují do modelu digitální ekonomiky

Obchody a prodejny, s výjimkou potravinových, v dohledné době zkrachují a zaniknou. Není to o tom, jestli, ale kdy. Zůstanou pouze ty firmy a obchody, které se transformují v rámci digitální ekonomiky pro prodej svého zboží výhradně online a dokážou se zákazníkem komunikovat výhradně online. Bude se to týkat nejen prodejen spotřebního zboží, ale i restaurací. V digitální ekonomice se budou muset transformovat do zařízení na donáškový a rozvozový prodej ve velkém, včetně nápojů, protože osobně do hospody už v budoucnu nikdo nepřijde, protože v systému pracovního tábora to nebude možné.

Restaurace tak budou fungovat způsobem, že zatímco dříve lidé chodili na oběd a na večeře do hospody, v éře pracovního tábora bude muset oběd a večeře z hospody přijít za člověkem až domů do jeho Home Office. Hospody takto přežijí a dokonce mohou i prosperovat, protože lidé si raději objednají dobrou svíčkovou s pivem ve skle nebo v plechu na donášku než nějaký fast food. Jenže jednu věc nahradit nepůjde, a to je osobní kontakt lidí. Ten úplně zmizí, posezení v hospodě se stane reliktem historie. A to je přesně cíl globalistů v rámci 4. průmyslové revoluce a její jedné z tezí, digitální ekonomiky.

Pracovní tábor jako společenský systém nového “normálu”

V době pracovního tábora před Vánoci budou praskat ve všech velké internetové nákupní portály, které doručují všechno pomocí kurýrů. Firmy jako Amazon a jejich národní derivace, Alzy a další, budou trhat rekordy, zatímco kamenné obchody živnostníků budou hledat právníky a poradce, kteří jim pomohou s vyhlášením bankrotu, protože obchody a restaurace budou poloprázdné, nebo úplně prázdné. V éře pracovního tábora ve stylu do práce, z práce, nakoupit jídlo a alou domů do izolace nemůže současná éra živnostníků, malých obchodů a služeb přežít.

Rychlotest od firmy SD Biosensor

Proto je potřeba lidi otestovat, jak budou reagovat na zákazy vycházení ve dne, potom v noci. Jakmile bude jasné, co si lze k obyvatelům dovolit, budou probíhat masivní manévry s omezováním pohybu obyvatelstva už napořád a natrvalo, protože lidé si zvyknou. Přijde chřipka, lidé začnou kašlat, okamžitě zákaz vycházení, celoplošná testování, vakcíny, čipy a už to nebude vláda, ale sami zaměstnavatelé a firmy, které budou nutit své zaměstnance, aby podstoupili dnes test, zítra vakcínu a pozítří čipování. To není malování čerta na zeď, to je pouze popis toho, co lze očekávat již příští rok.

-VK - Šéfredaktor AE News

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473