FAŠISTI TU MAJÍ "PRÉ"?

JAK HODNÝ STAROSTA POSTAVIL POMNÍK JEDNOMU HODNÉMU ČLOVĚKU 

5. 5. 2020

V pražským Řeporyjích byl odhalen pomník příslušníkům SS, kterým velela největší zrůda nacistického Německa Heinrich Himmler. Na pamětní desce, prosazené vedením obce proti zájmu občanů, jsou tito esesáci označeni jako “kontroverzní.”Pomník v Řeporyjích je věnován příslušníkům SS tzv. Vlasovcům, kterým velel ve službách německého vůdce Adolfa Hitlera a jeho pravé ruky Heinricha Himmlera ruský zrádce generál Andrej Vlasov. Tito esesáci, kteří se mimo jiné podíleli na brutálním vraždění během povstání ve Varšavě, se ve snaze zachránit od sovětského zajetí zapojili do bojů v Praze, ze které utíkali Němci, prchající před Rudou armádou.

KDO BYL VLASOV?

Vlasov, neschopný, zbabělý narcis, využívající ženy ke svému přežití. Začalo to již při jeho službě v Číně, kde si kupoval pro své choutky desetileté holčičky. Pak měl mimo svoji ženu další Ulianu Osadčuju. Za II. sv. války, kdy se bojovalo o Moskvu, odjel si s bolavým uchem do nemocnice, a až když byl útok Němců odražen, tak se milostivě vrátil na front (19.1.1941), aby za pár dnů odfrčel zase se svojí další milenkou Agnesou Podmazenko do tylu, kde mu porodila dítě. Pak, když jeho armádu Němci obklíčili, nechal své vojáky napospas osudu a sám se se svojí další milenkou Marii Voronovou dal na útěk. Nesnažil se probít z obklíčení. Místo toho vesničanům ukradli civilní šaty a převlékli se i se svojí milenkou do civilu. Pak, vždy když se blížili k obydlenému místu, nejdříve poslal na výzvědy Marii a až pak vylezl ze svého úkrytu. Nakonec se ubytoval v jedné vesnici a majitele domu poslal k Němcům, aby jim oznámil, že u něj bydlí generál Vlasov a že se jim chce vzdát. Večer se svojí milenkou ještě ulehl do postele a ráno ji vydal Němců, aby se zbavil svědka a ti ji zastřelili. Že by bojoval proti bolševikům není nic známo, ale mluvil o tom hodně. Němci z něj a jemu podobných udělali vojenskou jednotku, kterou zařadili do oddílů SS a posílali ji na vyvražďování civilního obyvatelstva v Polsku, Slovensku, Čechách. A tomuto „hrdinovi“ ženských sukní postavili pražáci pomník. Fuj. Tady se dá jenom odplivnout.
Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/o-vlasovovi-v-kostce/

Odplivnutí je opravdu málo!

Vnucují se otázky: je v této zemi ještě nějaká vláda dbalá zákonů. Trestnost propagace hnutí směřujícího k násilí už neplatí? Máme nějaké ministerstvo vnitra k zajišťování vnitřní bezpečnosti? Máme ještě nějakou policii dbající na dodržování zákonů, justici trestající jejich porušování a zločinnost?

Svoboda a demokracie rozhodně není, aby si kdejaký debil dělal, co chce a beztrestně urážel, koho chce. Že může být starostou, byť pidičásti Prahy s počtem obyvatel jako 2/3 našeho městečka (4600 obyvatel – pozn. RSP) je ostudou mezinárodní.

Vážení potomci těch z Rudé armády, kteří za nás položili své životy: až se spravedlnost a právo vrátí do České republiky, budeme žádat justici, aby viníci byli spravedlivě potrestáni a vše se vrátilo do původního stavu.

Ten skutečný zločin nespočívá v tom, že by část z 20 000 dobře vyzbrojených vojáků Vlasovců (ROA) nepomohla v některých místech Prahy a nezachránila některé lidské životy. To skutečně pravda je. A zamlčet se nesmí. Zločinem je, když se popisují nyní jako beránci a charakterní muži, kteří údajně měli střílet jenom po generálech komunistech (sovětských) a ostatní měli být ušetřeni. Může někdo soudný vysvětlit, jak se v bitvě pozná komunista od nekomunisty, stalinista od nestalinisty, když všichni bojovali proti nacistům a Hitlerovi a na čele to napsané nemají a ROA byla až do dubna 1945 součástí nacistů? Jak to, že pochopili "zločiny" Stalina až v armádě nacistického Německa v roce 1942? A vysoký generál Vlasov, jeden z nejlepších to zjistil až ve spolupráci s Himmlerem, říšským vůdcem? Wikipedie dnes tvrdí, že po zajetí pochopil, že se vrátit do SSSR nemůže. Ten generál, který měl Leninův řád, přednášel komunistům v Číně a Stalin si ho vážil? A proto začal zabíjet vojáky Rudé armády? Proto se přátelil s říšským vůdcem SS Himmlerem?  Kdyby měli rádi svou vlast a nenáviděli nacisty, mohli naoko spolupracovat s Hitlerem a dát zprávu Rudé armádě, že při první příležitosti se vrátí. Dělat proti nacistům diverzi. Ale zabíjet a opět procitnout až v roce 1945 na konci války, kdy pro změnu údajně pochopili zločiny Hitlera? Už podruhé?

Můžete dělat idioty z dnešních vysokoškoláků, ale prosím, nedělejte je z nás, co používali celý život selský rozum. Jak dříve, tak dnes!

Autor pomníku: Výstřední sochař

„Také neválčící obyvatelé, včetně žen a dětí, musí být popraveni. Celé město musí být srovnané se zemí, to jest domy, ulice, veřejné stavby i vše, co se v něm najde,” autorem tohoto výroku je Vlasovův nadřízený Heinrich Himmler, říšský ministr vnitra a organizátor hromadného vyvražďování Židů (holokaustu) 

 Autorem pomníku esesáků pro Řeporyje je výstřední sochař David Černý, (podle úsloví „vrána k vráně“ – debil k debilovi – pozn. RSP), který je mimo jiné také autorem vztyčeného prostředníku, pařátu plujícího na Vltavě. Pro Řeporyje vyrobil tyč, na které je helma wehrmachtu, přikrývající slavný sovětský tank T-34.

Pomník esesákům prosadil starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), odsouzený za vyhrožování smrtí a ublížení na zdraví. Nyní čelí dalšímu obvinění z nebezpečného vyhrožování: “Měl by viset, zaslouží kulku do hlavy,” pronesl Pavel Novotný (ODS) na adresu poslance parlamentu České republiky.

dementi

Tento obrázek by mohl mít podtitulek 3 šílenci. Z nich ten vlevo by měl jistě radost ze svých dvou fašistických následovníků vpravo.

Starosta Novotný má prý plnou podporu ODS, na posledním sjezdu dokonce kandidoval na post místopředsedy.

Stanislav Novotný: Je to zrůdnost

 “Pan David Černý, který je autorem tohoto pochybného bulvárního artefaktu se snaží srovnat na jednu rovinu nacismus s osvoboditeli. To je nepřijatelné,” říká Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií a bývalý policejní prezident v rozhovoru pro agenturu Sputnik.

“David Černý už tak zaplevelil celou Prahu. Já doufám, že to budeme jednou svážet na náklaďácích a odvážet to do sběru.”

“Dnešní ideologie velí přepisovat dějiny, snižovat zásluhu Rudé armády za osvobození nás i celé Evropy od nacismu a zrelativizovat odpovědnost Německa za nejstrašnější válku v historii lidstva,” říká Stanislav Novotný 

Druhou světovou válku rozpoutalo Německo, zahynulo při ní 72 milionů lidí, včetně 6 milionů obětí židovského holocaustu. Asi polovina všech obětí byli civilisté. Zdaleka největší zásluhu na porážce nacistického Německa měl Sovětský svaz (23 milionů obětí)

Zahynulo též 365 tisíc občanů Československa, mnoho z nich v koncentračních táborech, kde byli biti a mučeni.

“Já myslím, že hrozí, že podobných zrůdností bude v Praze víc. Je tu snaha dostat se k majetku, který byl Němcům odebrán za 2. světové války.”

Chtějí majetky, zabavené po válce

Ti, kteří se snaží dostat k tomuto majetku, jsou zásobeni poměrně slušnými prostředky na to, aby se historie přepsala, a to i takto viditelně, aby byla podepřena různými rádoby umělci.”

“Nikdo neudělal nic pro to, aby nedošlo k tomu strašlivému zásahu do našich důležitých vztahů v mezinárodní politice, v tomto případě k Rusku,” říká Stanislav Novotný.

Přepisování dějin

Instalace pomníku esesákům je součástí snahy části politické scény o přepisování dějin. Před měsícem odstranil starosta Prahy 6 Petr Kolář, vnuk pracovníka gestapa, (TOP 09) sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy, koncentračního tábora Osvětim a poloviny Evropy od německých nacistů.

Starosta Kolář při demontáži pomníku zneužil toho, že je Praha v režimu karantény kvůli panice kolem krize koronaviru. “Aspoň při tom nepřekážela spodina,” uvedl Kolář na vysvětlenou.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473