TERAZ MI POVEDZTE, KEFALÍN...!

Zpravodajství Pravý prostor  842

„… čo vy si predstavujetě pod takým… osvoboděná Praha?“
To byla první myšlenka, která mě napadla, když jsem si přečetl včerejší výplod mladého krásného a chytrého primátora matičky Prahy Zdeňka Hřiba. Podle této studnice sečtělosti a morálních hodnot přijeli Sověti na úsvitu 9. května 1945 do již osvobozené Prahy. Pak následovaly takové ty obligátní kecy, jako že nikdo Rusku neupírá zásluhy na porážce Hitlera, ale nesmíme zapomenout, že jsou zároveň i spolupachatelé, ale Prahu opravdu ale opravdu neosvobodili.
Myslím, že dnes bychom si mohli o této záležitosti trochu více popovídat… Já začnu:
1. Jestliže nebyla Praha osvobozená a nepotřebovala pomoc, kdopak nám to střílel na Koněvovy tanky? S kýmpak se Leljušenkovy tanky střetly v Dejvicích? Kdopak seděl v těch dvou stíhačích tanků Hetzer, které musely Rybalkovy ISka rozstřílet na hadry?
2. Jestliže byla Praha tak svobodná, proč byla jižní část Prahy ovládána stále jednotkou SS Wallenstein, kteří si ještě pár vraždami vyhodili z kopejtka?
3. Proč až do 12. května trvaly boje proti dalším jednotkám SS, odstřelovačům a dalším německým vojákům? Drdovi to stačilo na půlku knihy Němá barikáda.
4. Pročpak pražané na dobových snímcích s takovou radostí vítají Koněvovy tanky, házejí na ně šeříky, mávají a vůbec vypadají radostně z toho, jak přijeli Hřibovi okupanti?
5. Jo kdyby Hřib řekl, že sovětské tanky přijely do Prahy, která již podepsala dohodu o kapitulaci s wehrmachtem, to by byla jiná. Pak by se ale muselo dodat, že to byl spíš obchod. Němci přestanou vraždit civilisty po stovkách a za to jim civilisti nebudou stavět barikády do cesty a překážet jim ve snaze dostat se do amerického zajetí.
6. Jestlipak by němečtí důstojníci podepisovali kapitulaci výměnou za volný odchod, kdyby věděli, že mají ještě pár dní čas, protože Koněvovy tanky se zdržely u Berlína? Jestlipak by prostě jen o den dva déle nepokračovali v tom, co dělali ještě osmého odpoledne? Totiž hnali před sebou ženské a děti, používali je jako živé štíty a stříleli po všem, co se pohnulo? Co pohnulo německé válečné zločince k tomu, že se najednou raději dohodli?  Že by zprávy o nekonečných kolonách tanků jedoucích na plný plyn a tím pádem strach, že by to k Pattonovi nemuseli stihnout?
No jestli tohle Hřib považuje za osvobozenou Prahu, do které Koněvovy tanky vůbec nemusely jezdit, tak doporučuji při příští podobné situaci milého Zdendu poslat do první linie, aby tam svým mladým krásným a chytrým ksichtem zadržoval nepřítele s vědomím, že novodobý Koněv nepřijede, protože Pražáci si přece poradí sami.
Vidlák

Poznámka M. Starý: Mám v Praze nějaké spolužáky, jinak nemám Pražáky moc v lásce. Vždycky se tam odehrávaly průsery mnohem větší, než v normálnějším zbytku republiky. Že ale dokázali evidentního debila dostat na post primátora – to je opravdu výjimečné, i když unikátní to není, protože dva podobné exempláře jsou na podobných místech hanobíce smysl a princip lidosprávy.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473