ZAČÍNÁ SE VYJASŇOVAT?

Něco jako kostky stavebnice nebo třeba dílky puzle do sebe začínají zapadat. Řeč je samozřejmě o tzv. epidemii nebo snad pandemii koronaviru. To, že se jedná o záměrně šířenou záležitost (uměle vypěstovaný vir účelově šířený, podobně jako už několik předcházejících epidemií AIDS počínaje, následovaný typy chřipek obvykle zvířecích), která má odvést pozornost lidí, zakrýt nebo pokud možno co nejvíce – nejdéle utajit nějaké dění, jsme předpokládali.

Světové i evropské „hospodaření“ se už delší čas hroutí, což vyvolává obavy, kam takový vývoj povede. Největší obavy jsme měli, že když potrvá systém hegemonie nejzadluženějšího státu USA, povede to k válce. Američané, maskující své ekonomické nemohoucnosti až po kritickou hranici, jiný způsob řešení propadající se ekonomiky neznají a neumí, jak nám to názorně dokládá minulé století s mnoha lokálními a hlavně dvěma světovými válkami.

Takové nebezpečí po vydání se na milost a nemilost kapitalismu velezrádci sdružení Gorbačov a spol., případně ožralů typu Jelcin, bylo dosti reálné ještě na počátku nového tisíciletí. Naštěstí jsme tu dobu přežili a strategické vojenské váhy sil se stačily z pozice jednostranné převahy vyrovnat. Nechci tvrdit, že nebezpečí konfliktu zcela pominulo. Vždy se může najít šílenec, který pro lidstvo zničující konfrontaci spustí. Nicméně je dnes poměrně zřejmé, že světová válka, která by se neobešla bez nasazení super účinných a ničivých zbraní, by vedla pravděpodobně k zániku života na Zemi.

Dosud neznámý – nový druh epidemie (i když jeho nebezpečnost není hrozivá) válečný stav nahradí. A tak vznikl koronavirus (Covid 19). Pak už bylo jen třeba ho rozšířit do co největšího počtu zemí a dosáhnout co největšího počtu nakažených. Nižší nebezpečnost zvýšily zainteresované skupiny a sdělovací prostředky. Zkreslenými informacemi o počtu nakažených i obětí, mezi které zahrnou všechny, kdo na určených územích zemřeli i na nachlazení z průvanu a měli i vir, možná ne všichni.

A tak jsme se stali např. u nás nedobrovolnými účastníky maškarního reje s velmi omezenou fantazií tvůrců masek zúženou jen na několik druhů zpestřených snad jen ochrannými štíty a respirátory.

To všechno je celkem zřejmé a jasné. O skutečné potřebě může vypovídat situace v některých zemích, které odmítly celkem zbytečnou paniku a hysterii.

Tak např. v Bělorusku, které na rozdíl od jiných zemí neodmítlo dodávku účinného ruského léku, se nenosí roušky a běží všechny sportovní soutěže včetně fotbalové a hokejové ligy s tisícovkami účastníků a diváků bez roušek. A počet nakažených v zemi nepřesáhl v tuto chvíli stovku.

Neměli jsme ani zdaleka jasno pouze v důvodech, pro které byla celá tato tragikomedie zahájena, spuštěna a je stále podporována.

Pohybnosti musely vzbudit některé jasné jevy, jako např. při příletu vojáků USA na plánované cvičení Defender 2020 je na letišti v Bavorsku v březnu 2020 vítal ministr vnitra s doprovodem, všichni bez roušek a masek, a se všemi si podávali ruce – tedy přímý tělesný kontakt!

Do toho se vyjádřili i někteří politici (např. v Německu), že netřeba se chránit a nákaza co největšího počtu lidí je žádoucí. Proč asi?

Že se jedná o pokus o záchranu hroutící se neoliberální teorie a ekonomiky je vidět z některých zvažovaných kroků: v USA se hovořilo o dvou bilionech (2000 miliard) dolarů a Německo by prý mělo dostat z EU 760 miliard Euro. Z toho by v Německu měly jít jen 3 miliardy do zdravotnictví a zbytek na úhradu ztrát bank a firem, vesměs soukromých. Existují ale předpisy, platné i v EU, které zakazují dotace soukromých firem ze státních a veřejných financí. Tyto zákazy a omezení ovšem neplatí v nouzových mimořádných situacích. A jsme u důvodu, proč bylo třeba vytvořit a nafouknout mimořádné ohrožení velkého počtu obyvatel. Aby se mohly státní a veřejné prostředky cpát do soukromých firem a bank!

A nejen v USA nebo v Německu. I u nás v ČR, kde se před schvalováním rozpočtu vedou žhavé hádky o každou miliardu, náhle Parlament schválil 200 miliard na úhradu ztrát „koronavirem“ firem vesměs v soukromém vlastnictví. Hned se ozvaly hlasy: první „záchranný balíček“ nebude poslední.

Samozřejmě, když budu mluvit o tom, co je mi nejbližší, tak ztráty se budou pokrývat vydavatelstvím miliardáře Bakaly, miliardáře Babiše a nikoli důchodce Starého.

Zbývá se snad ještě dotázat, kde vezme FED (nebo kdo) 2 biliony US-dolarů, EU 760 miliard Euro, ČR 200 miliard Kč? Nikde. Prostě se natisknou. Každému i neekonomovi je snad jasné, že to nemá nic společného s řešením finančně-ekonomické krize, že by se tím zvýšil dluh USA, který dosahuje už trilionových hodnot, že se tím zvýší propad hospodaření EU a že se tím zvýší dluh ČR, čímž se krize nevyřeší, ale naopak prohloubí. Zvýší - propadá se - rozdíl mezi vydanými natištěnými ničím nepodloženými penězi a skutečnou hodnotou ekonomiky.

Takže o důvodech proč máme vyhlášenou „pandemii“ tímto víme. Co se odehraje ve skutečnosti dále? Jak se změní, přeformátuje nebo zcela zhroutí světová ekonomika, na to si musíme počkat. Že za korona-oponou se odehrávají velké rvačky, svědčí kvantum často ne příliš jasných záblesků dírkami v oponě pro zvědavé oči: od uplatňování okupace Německa ze strany USA, zatčení papeže a obsazení Vatikánu, zhroucení se Deutsche Bank, trhů a burz, atentáty, sebevraždy finančníků, politiků, jejich věznění, atd.

Aniž bych chtěl předvídat katastrofické a záhubné situace, vzpomněl jsem si na cíle americké ideologie konce 70. let minulého století, jejichž nositeli byli tehdejší ideologičtí vůdci Kissinger a Brzezinski. Tito myslitelé přišli s tím, že planeta Země se svými omezenými zdroji nemůže uživit takový počet obyvatel, jaký lze předpokládat (tehdy to bylo snad něco přes 3,5 miliardy – dnes dvojnásobek) a považovali za nutné snížit počet obyvatel Země na 1 miliardu. Nedávno jsem narazil na inovaci ze současnosti, která hovořila o 1,5 miliardy. Současný blázinec a hysterie včetně přístupu některých vlád (např. Španělsko neléčí lidi nad 75 let) ukazuje, jak by bylo možné asi těch potřebných 6 miliard zlikvidovat. Stačí vyvinout nějaký lepší a účinnější vir než ten „korona-ubožáček“, případně kombinaci vir + 5G nebo kombinaci s očkováním…

Sdělovací prostředky a zblblé lidstvo samo se už postará o potřebný výsledek.

V Mimoni dne 30. 3. 2020, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473