BAJKA?

Kdysi v Indii do jedné vesnice přijel muž a oznámilvesničanům, že vykupuje opice a za každou dá 3 dolary.

Vesničané věděli, že v okolí   je mnoho opic, a tak přestalihospodařit na své půdě a všichni šli chytat opice.

Muž opravdu koupil stovky opic za dohodnutou cenu. Ale početopic v přírodě se brutálně snížil. Tím vesničané polevili vúsilí a vrátili se k farmaření.

Nato muž oznámil, že bude kupovat opice po 7 dolarech.

Toto znovu vyburcovalo vesničany a opět začali chytat opice. Ale počty opic se zase snížily a lidé se vrátili na svoje farmy.

Muž zvýšil nabídku na 10 dolarů, ale již bylo velmi těžkéchytit nějakou opici.

Muž tedy oznámil, že bude kupovat opice za 50 dolarů za kus, a protože musí na čas odjet do města, bude ho zastupovat jeho asistent, který bude jeho jménem opice vykupovat.

Jakmile muž odjel, asistent svolal vesničany a řekl: "Podívejte se, v těchto klecích je 5000 opic, které můj šéf už od vás koupil. Každá tahle opice má teď cenu 50 dolarů. Já vám je prodám za 30 dolarů, a až se šéf vrátí z města, vy mu je můžete prodat po 50 dolarech."
Vesničané dali dohromady všechny úspory a opice koupili zpět.

Od té doby už nikdy neviděli šéfa ani jeho asistenta.

Pouze opic bylo všude okolo jako na začátku - a peníze zmizely. Pokud jste trik pochopili - vítejte na Wall Streetu a v MMF (MMF = Mezinárodní měnový fond – pozn. RSP)!

A nyní už víte, proč nám zlikvidovali naše ZPS závody přesného strojírenství, závody Českomoravská-Kolben-Daněk, Šmeralovy závody, Teslu - elektrotechniku, TRIOLA, výrobu košil, výrobu koberců, OP Prostějov - oblečení, hutě a slévárny, cukrovary a v zemědělství chovy skotu, prasat, drůbeže a proč se všude seje řepka? Mizí ovocné sady, zelenina, brambory, mlékárenské závody…

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473