BABIŠ SI PODPORU KSČM JISTĚ ZASLOUŽIL

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rana-jako-z-dela-Komunisty-meli-po-roce-1989-zakazat-vypalil-Andrej-Babis-550340

Rána jako z děla: Komunisty měli po roce 1989 zakázat, vypálil Andrej Babiš

05.09.2018 18:42

Premiér Andrej Babiš dnes v německé metropoli uctil památku obětí berlínské zdi, když k jejímu památníku položil věnec. Období, v němž Berlín v letech 1961-89 dělila, označil za velice temné. Zároveň později českým novinářům řekl, že po revoluci měla být zakázána komunistická strana.

"Berlínská zeď je symbol bývalého komunistického režimu, režimu, který neváhal střílet na lidi. Stejné to bylo u nás na hranici," uvedl Babiš. "To je velice temné období v historii postkomunistických zemí, a proto si myslím, že bylo potřeba, abych projevil úctu vůči obětem, a i možná pro mladou generaci připomněl, co se za těch minulých totalitních režimů dělo," zdůraznil také.

Babiš dnes před polednem položil věnec u části památníku zdi, na níž jsou fotografie obětí rozděleného Berlína. Kytici přinesl také k místu, které připomíná příspěvek zemí visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) k pádu berlínské zdi.

Od novinářů později čelil otázce, jestli není zvláštní, že uctil památku komunistických obětí jako premiér vlády ČR, kterou komunisté podpořili. "Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv," uvedl s tím, že ji jen jednorázově podpořili. "Měli KSČM zakázat," poznamenal také k dění po sametové revoluci z roku 1989. Jestli někdo komunisty oslabil, tak to podle Babiše bylo jeho hnutí ANO.

Hlavním bodem dnešní Babišovy návštěvy v Berlíně byly dnes schůzky s kancléřkou Angelou Merkelovou a předsedou parlamentu Wolfgangem Schäublem.

Dodatek: Tak mě v souvislosti s užíváním některého spotřebního zboží napadlo, že výše uvedený příspěvek by se mohl jmenovat "Po prvním použití zahodit!"

Dění na scéně parlamentní sněmovny - viz návrh o zpomalení růstu platů - nasvědčuje tomu, že v rozporu s divadélkem o podporách před vyslovením důvěry vládě, ve skutečnosti funguje úplně jiná koalice: ANO + SPD + Piráti. Dají dohromady většinu a ostatní (ČSSD, KSČM, STAN, TOP 09) mohou asi jen tak brečet v koutku, jak jsou tam zbyteční. M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473