PROČ? PRO SLEPIČÍ KVOČ!

Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na nenavyšování vojenských misí NATO? Kroky KSČM lze přirovnat k chlapovi, který chodí se zapalovačem po vlastním hořícím baráku a dělá všechno proto, aby hořelo ještě více! Babiš odebírá KSČM voliče, strana se ještě navíc sama zbavuje kredibility v očích těch, kteří zatím zůstávají. Zatím!

Červenec 3. 2018

Uvnitř KSČM začínají probublávat na povrch spory v otázce směřování strany v následujícím období. Zatímco počátek prázdnin je obvykle dobou klidu na politické scéně, tento rok je tomu úplně jinak. Příští středu 11. června bude Poslanecká sněmovna hlasovat o důvěře menšinové vládě Hnutí ANO a ČSSD, která se bude opírat o podporu KSČM. A jak potvrdilo víkendové rozhodnutí komunistů, bude se jednat o podporu aktivní, tzn., že poslanci za KSČM aktivně zvednou ruku pro podporu této vládě. Velká část ČSSD vidí tuto koalici jako pohřeb ČSSD, která se vládnutím s Babišem politicky zcela odepíše, protože jak upozorňují skeptici, s Babišem nelze nic získat, pouze ztratit, protože Andrej Babiš se o moc s nikým nikdy nedělil a dělit nebude. Jeho role není rolí politika, ale je to pozice státního manažera, který na sebe přebírá veškerou rozhodovací pravomoc, stejně jako ve firmě.

Jenže zatímco Lidový dům se soustředí sám na sebe, já si dovolím tvrdit, že daleko více než ČSSD ztratí nakonec KSČM, která aktivně podpoří tuto Babišovu vládu. Komunisté si totiž dali celkem 7 klíčových podmínek pro vyslovení důvěry této vládě. Přestože se jedná o velmi důležité věci, minimálně pro voliče KSČM, tak celá dohoda o podpoře stojí na hliněných nohách, protože Andrej Babiš nebude nikde nucen plnit a dodržovat požadavky komunistů, protože ta dohoda tak prostě nestojí a vyjadřuje pouze deklaratorní postoj a zájem obou stran umožnit vznik menšinové vlády.

KSČM hrozí stejná demontáž voličské základny, jaká potkala ČSSD 

Jenže určité části voličů KSČM začínají současné kroky vedení strany připomínat situaci, kdy vedení KSČM začíná být odtrženo od reality podobně jako kdysi Sobotkova ČSSD v době předchozí vlády v koalici s Hnutím ANO a KDU-ČSL. Zatímco Andrej Babiš vyjídal a vyzobával volební program ČSSD, Bohuslav Sobotka to zaregistroval pozdě, až půl roku před volbami a minulý rok v květnu chtěl Andreje Babiše odstranit, ale bylo už pozdě. Byl totiž mocensky ukotvený a výsledkem byl propad ČSSD a konec politické kariéry Bohuslava Sobotky. Komunisté pro změnu po zjištění, že jim Babiš odebral ve volbách značnou část voličů, nově po jeho vládě vyžadují splnění těchto 7 kroků:

1. Trvalý růst minimální mzdy

2. Valorizace důchodů

3. Ochrana přírodních zdrojů (např. lithium, ale i voda a uhlí) před vyvedením do ciziny

4. Zvýšení podílu veřejného sektoru v hospodaření s vodou

5. Zdanění církevních restitucí

6. Zabránění nárůstu cen bydlení a podpora bytové výstavby

7. Zdravotní péče bez zvyšování spoluúčasti pacientů

Přestože se jedná o důležité požadavky uvedené na webu KSČM, spatříme v nich jeden nebezpečný identifikační jmenovatel, neomarxismus Evropské unie. Kromě bodů 3 a 5, které jsou českým specifikem, se všechny ostatní body shodují s akčním plánem Plánovaného rozvoje EU do roku 2030 podle agendy Evropské komise. Agenda totiž požaduje systém trvalého růstu mezd a sjednocování fiskálních systémů zemí EU do jednoho celku. S tím je spojena i valorizace důchodů, která je pouze jinou formu zvyšování mezd, i když se jedná o důchody, tedy “mzdy” pro již nepracující. Pokud jde o hospodaření s vodou, je to jeden z akčních plánů komisaře EU pro klimatickou akci a energie Miguela Ariase Cañety, takže tento komunistický požadavek na Babiše je pouze zopakováním požadavku Evropské komise.

Další podivnou věcí je shoda komunistického požadavku v bodě 6 s požadavkem evropské komisařky pro zaměstnanost, společenské vztahy a pracovní mobilitu Marianne Thyssenové. Ta se v poslední době intenzivně zabývá vlivem a negativním projevem sociální sítě AirBnB, která zvyšuje ceny bytů a realit na volném trhu bytů v EU do takové výše, že to ohrožuje bytovou bezpečnost Evropské unie. Jenom malá odbočka: AirBnB je podobná služba jaku Uber, jenom v tomto případě nejde o sdílení jízd autem, ale o sdílení bytů. Tedy původně to tak platilo, ale dnes už to neplatí ani pro Uber, ani pro AirBnB. Tento systém sdílení bytů se totiž transformoval do obrovské ekonomiky šedého trhu, kdy se developerům už nevyplatí byty prodávat koncovým majitelům, ale raději postavené byty pronajmou cizincům skrze AirBnB. Jenže, tím dochází k útoků na sociální bezpečnost států EU.

Podmínky na Andreje Babiše do značné míry kopírují akční plán Evropské komise, otázka bytové dostupnosti a cen bytů však představuje jalový boj s nasunováním globalizace a shared economy do zemí v Evropě

Celý systém AirBnB funguje následovně: Zahraniční turista, který chce ušetřit, chce přijet do EU a podívat se třeba do Prahy. Jenže se neubytuje v hotelu, ale přes sociální síť AirBnB si pronajme byt 2+kk v Praze. Klíče dostane poštou předem, nebo jiným smluveným způsobem. Noc na hotelu vyjde pro cizince na 300 EUR v centru Prahy. Přes AirBnB si ale lze v tom samém centru za tuto cenu pronajmout byt na celý týden, v přepočtu jedna noc za přibližně 40 EUR. Tyto ceny začínají rujnovat hotelové řetězce v Praze, což mnoho lidí s nadšením ocení a zatleská, jenže jenom do chvíle, než si člověk uvědomí, že když se rozhodne koupit byt v Praze, tak prostě není.

Byty nejsou. Tedy, abych byl přesnější, nejsou na prodej. A když, tak za přemrštěné ceny neodpovídající kvalitě bytu a lokalitě. Dříve byla situace taková, že když o byt nebyl zájem, developer nebo realitka šla s cenou dolů. Jenže dnes je to v době 4. průmyslové revoluce a sdílené ekonomiky úplně jinak. Dnes developer i realitka hodí nemovitost na AirBnB a s obrovskými zisky je pronajímají cizincům. Jenže nehodí tam jenom nezajímavé a neprodejné byty, ale hlavně ty nové, pěkné, čerstvě zkolaudované. A ty potom logicky chybí na trhu s byty. A protože jde o šedou ekonomiku, kterou stát nijak nesleduje, nedochází ani k odvodu daní za toto pronajímaní, protože vše jede na internetu ze serverů v USA.

Nejvíce naříkají pražští hipsteři z náplavky. Život ve městě, které pomalu patří více cizincům než Čechům, začíná likvidovat i zaběhnuté zvyky a stereotypy svěže-třicátníků. Koupit si místo bytu laciný loft a přetvořit si ho k bydlení už dnes není variantou, protože všechno, co šlo k bydlení přetvořit, už přetvořeno bylo a teď je to už dávno v nabídce na AirBnB. Byty už nejde koupit, pouze pronajmout od nadnárodního providera, který nakupuje byty v Praze v obrovském měřítku a ty se obratem ruky objevují na AirBnB. Podnikatelé z izraelské Haify ovládají AirBnB byty v centru Prahy, skupina ze Saúdské Arábie ovládá byty na Žižkově, redakce AE News se postupně prokousává touto chobotnicí a připravujeme článek.

Byty v ČR mizí závratnou rychlostí, nastává “Hawkingův” realitní jev vystřelování cen bytů a hypoték do astronomických výšin, méně lidí dosáhne na hypo a lidé začnou končit v nájemních bytech, právě v těch na AirBnB. Kruh se uzavírá, vítejte ve 4. průmyslové revoluci a její sdílené ekonomice

Nově mizí byty v Plzni, v Českých Budějovicích, v Brně, všechno je postupně stahováno z nabídek realitek, které je přesunují na AirBnB. Znalci si všimli, že z českých inzertních serverů začaly byty mizet z nabídek realitek zhruba před rokem. Přechod k tzv. shared economy, sdílené ekonomice, je nejlépe patrný právě na tom, co se děje s byty v ČR v souvislosti s AirBnB. Proto např. Berlín zakázal už minulý rok pronajímání bytů na území města skrze AirBnB. Komunisté tak kopírují požadavek komisařky Thyssenové na regulaci sdílené ekonomiky v oblasti bytových fondů. Tedy jde o agendu Evropské komise.

A stejně tak sedmý bod je jednou z priorit EU, takže požadavky KSČM de facto kopírují neomarxistický model politiky Evropské komise. Jenže, co potichu zmizelo z požadavků komunistů na Babiše, to je nenavyšování zahraničních misí české armády.Potichu a nenápadně tento požadavek úplně vypadl a je jasné, že ne omylem, ale prostě kvůli tomu, že toto je jediný bod, se kterým by Andrej Babiš nikdy nesouhlasil. Jenže právě toto je jediný bod, který definuje komunistického voliče a jediný bod, kterého by se KSČM měla držet jako klíště, pokud nechce dopadnout jako ČSSD.

Komunisté řeší, jak se přiblížit k Babišovi, zatímco by měli hasit stejný požár rozpadu voličské základny, jaký teď požírá v plamenech Lidový dům

Rozdíl mezi levicovým voličem KSČM a levicovým voličem Hnutí ANO je jenom v jednom jediném bodě: Komunistický volič NATO odmítá, zatímco levicový volič Hnutí ANO to nereflektuje a je mu to jedno. Výsledkem ambivalentního postoje k této otázce bude jediný výsledek, další ztráta voličské základny KSČM. Protože vypustit z požadavků na Andreje Babiše klíčový a jediný rozlišovací praporek v podobě odporu vůči NATO je pro komunistickou stranu politická sebevražda.

Přebíráním požadavků Evropské unie na Andreje Babiš nedokáže KSČM získat své voliče, kteří k Babišovi utekli, nijak zpět. V této chvíli se musí strana snažit, aby neztratila své voličské jádro, protože to by bylo daleko horší, než přijít o levicové liberály, kteří přešli od KSČM do Hnutí ANO. Komunistům hoří střecha nad hlavou, jak trefně připomněl Karel Klimša z Frýdku-Místku v článku PL, ale mně to připadá, že nejde o hašení požáru po říjnových volbách do sněmovny, ale naopak, vypadá to jako absurdní scéna s chlapem, který běhá po vlastním hořícím baráku se zapalovačem v ruce a hledá místa, která se mu zdají, že zatím hoří málo, anebo nehoří vůbec, a tak jim chce tím zapalovačem “pomoci”. Jinak totiž nelze chování vedení KSČM teď hodnotit. Vypuštění požadavku na nenavyšování aliančních kvót do misí NATO ze seznamu podmínek na Babiše je cesta do pekel a povede k další destabilizaci voličské základny komunistů. Jde tedy o stejný destrukční proces, jaký probíhá v ČSSD. Obě dvě levicové strany tak likviduje jedna postava, státní manažer Andrej Babiš.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473