JO LIBERECKO, TAM SE DĚJOU VĚCI?!

MACKOVÍKOVINA?
Ještě dříve než jako obvykle po měsíci „vypuklo" další krajské zastupitelstvo, postarala se o vzruch krajská hvězda liberecké KSČM pan Mackovík. V regionálním zpravodajství ČT se objevil, aby obvinil na své tiskové konferenci Liberecký kraj z organizovaného zločinu. Jestli tím myslel všechny pracovníky krajského úřadu, zastupitelstvo, jehož je členem nebo cos jiného, těžko hádat. Věcně se zřejmě jednalo o další ataku toho pána na snahu kraje zajistit hromadnou autobusovou dopravu co nejlépe z pohledu veřejného zájmu a pod kontrolou kraje. Zvláštní přístup zastupitele za KSČM: Proti veřejnému zájmu a ve prospěch soukromé dopravní firmy BUSLINE, jejímž spolumajitelem nebo majitelem je člen dopravního výboru krajského zastupitelstva za KSČM, po kterém se „slehla zem". Pokud jsme mohli zaznamenat, výsledkem této aktivity byl zásah útvaru pro potírání organizovaného zločinu ve firmě BUSLINE, kde bylo údajně obviněno dle televize PRIMA 9 osob, z toho 3 omezeny na svobodě, t. j. odvedeny v poutech. Osobně jsem čekal, zda nezavřou také pana Mackovíka z důvodu křivého obvinění, šíření poplašné právy a podobných. To se zatím nestalo, ale nevylučoval bych to. Velmi mě pobavilo, že, jak jsme byli informováni, pana Mackovíka doprovázeli na oné „tiskové konferenci" paní Hrabálková a pan Dvořák, takto zastupitelé za KSČM. To údajně uvedly Haló noviny. Odesílatel informace k tomu uvedl, že mu to připomíná název amerického filmu „Blbý a blbější". Řekl bych, že trefně. V úterý 24. 4. se na jednání krajského zastupitelstva dozvíme třeba víc.
Třeba došlo k pomatení příslušného protagonisty v důsledku přetížení a křížení různých soukromých zájmů. Bůh ví! Tak dočkejme klasu.
Pokud by ten pán byl na sjezdu v Nymburku zvolen některým místopředsedou KSČM, jak usiloval, třeba místopředsedou pro svolávání tiskových konferencí, bylo by to docela pikantní a redaktoři by zase měli zajímavé téma.
M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473