VOLEBNÍ ZVLÁŠTNOSTI?

Vývoj hlasování ve volbách 20. a 21. 10. 2017 nebyl, aspoň pro nás příliš zajímavý, protože se odvíjel podle očekávání. Napínavým bylo sledovat, jestli se dostane do Sněmovny TOP 09, která se držela až do konce pod hranicí 5 %. Nakonec se splnila předpověď nebo spuštění dezinformační mlžné clony, že Praha, která „dojíždí“ volby jako poslední, pomůže TOP 09 k překročení 5 %. Naši známí a spřátelení vrabci ale cosi cvrlikali o tom, že TOPce záhadně přišlo ze zahraničí o několik tisíc hlasů více, než vůbec bylo možné. Selhávání serveru statistického úřadu právě v době voleb bylo také asi docela zvláštním. Ale stalo se a Kalouskovi gauneři, ať už legálně nebo s pomocí elektroniky, i s degenerovaným ospalcem, se do Parlamentu dostali.

Stejně tak napínavým bylo sledovat, zda se Starostové udrží nad 5 procenty. Mysleli jsme si, že ne, protože končící Praha asi nebude mít moc hlasů pro Starosty. Kupodivu měla 5,05 % a tak se starostové v Parlamentu udrželi. Největší zásluhy na tom měli Středočeský kraj (8,07 %) a Liberecký kraj 12,82 %). Kde získali Starostové dohromady celkem téměř 80000 hlasů. Stačilo o pouhých 470 hlasů méně a Starostové by ve Sněmovně nebyli.

Upřímně řečeno asi by se nic nestalo a žádná újma by nenastala. Ukazuje se, že přece jen komunální politika a starostové až po krajskou úroveň, když funguje, jak může a má, aspoň v našem kraji, je něco úplně jiného než ta vysoká „politika“, kde jde víc o koryta než nižší zájmy - třeba obcí a jejich obyvatel.

Že lidé volili proti svým přáním a zájmům? Např., že když je většina lidí proti přijímání migrantů a volí strany, které migranty vítají nebo jim to nevadí?

Když je většina lidí po vystoupení z EU, jak nám ukázal provedený, leč nezveřejněný průzkum TV Nova – z 21.644 lidí, a to je slušný vzorek - na otázku „Má ČR vystoupit z EU?“, odpovědělo 88,6 % respondentů ANO a jen 11,4 % NE – a lidi volili všechny strany, které chtějí v EU zůstat?

Můžete to někdo považovat za zvláštnost, ale spíš to dokládá úspěšnou a rapidně stoupající debilizaci našeho národa všemi možnými, zejména technickými prostředky.

V Mimoni dne 9. 11. 2017, M. Starý 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473