FRAŠKA PROBĚHLA

Dře jako kůň

Gratuluji delegátům krajské konference k super výběru lídra, co dře jako kůň. A těch pozměňovacích návrhů! I když mu možná křivdím a do této činnosti se promítá i „uslintovná“ práce asistentů. A než se začne křičet, že ta nula (tím myslím počet pozměňovacích návrhů super Standy) je tam proto, že je chudák v opozici, tak je to blbost. Mimochodem v opozici je i poslanec Farský. 

Ptali se delegáti na krajské konferenci? 

Mimochodem účast Mackovíka na jednáních KV KSČM není prý ani třetinová a z té třetiny z jednání odbíhá dříve či pozdě přichází. Jednání KV probíhají v pondělí, tedy v poslanecké dny, kdy se mají poslanci věnovat práci ve svém volebním obvodu. Taktéž na jednáních krajského zastupitelstva bývá soudruh na začátku, do konce nikoli. Tak k čemu teda takový multisběratel funkcí je. Mimo teda toho že je díky němu bezpracně živena Lysáková. Aha. To je vlastně odpověď.

Pro názornost tabulka výkonů poslanců SP ČR za Liberecký kraj:

poslanci za LBK

R. CD.

RSP k tomu dodává:

Důvody posazení Mackovíka na první a jediné volitelné místo kandidátky, krom nasazení tohoto zdroje posilování důchodu nemocné stařenky z Králova Háje, evidentně neexistují. Jen ten jediný, který ale přebíjí všechny ostatní. Z těch jiných např., že Mackovík dosáhl jako poslanec takového věhlasu, že ho nezvolili do zastupitelstva ani v rodné vísce. Upřímně řečeno se dost divíme, že dosud uvádí, že je bydlištěm v Pertolticích pod Ralskem v okrese Česká Lípa, když ho tam tak „mají rádi“ a při výběru kandidátů na okresní nominační konferenci v domácím okrese v tajném hlasování skončil až na osmém místě. To ale v KSČM není nic neobvyklého. A kdyby se v nejhorším případě nepodařilo domovský okres přehlasovat na kraji, zasáhne vyšší orgán pod taktovkou Vojtíka, jako svého času na Moravě, kdy jistý kandidát (tuším, že se jmenoval Koníček) ve svém kraji někde na devátém místě byl nakonec na kandidátce jedničkou.

Na rozdíl od ČSSD v Libereckém kraji si v KSČM na tyto vnitrostranické zločiny nikdo nestěžuje ani je nikdo neřeší. Na rozdíl od ČSSD rozhodčí orgán v KSČM ze zákona existuje, ale nekoná. Asi zákon ukládá jen tu existenci. Činnost už ne. Tak „vo co gou“, že?  

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473