MARŠÁL KONĚV 9. 5. 2020

9. 5. 1945 ráno vstoupila osvobozenecká Rudá armáda na území Prahy. Svým příjezdem zastavila vraždění obyvatel Prahy, které prováděla nacistická soldateska. Této geniální operaci, která se dodnes vyučuje na vysokých válečných školách, velel maršál Ivan Stěpanovič Koněv. Právě jemu jsme chtěli v dopoledních hodinách dnes vzdát poctu.

Při příjezdu na náměstí Interbrigády jsme zjistili, že v hluboké noci starosta Kolář nechal na tomto posvátném místě nainstalovat potupu naší státnosti: splachovací záchod s toaletním papírem, na kterém stál nápis Ústava ČR (je to debil – pozn. RSP)).

clozet

Celé toto dílo bylo pod dohledem hlídek Policie ČR. Policisté nám sdělili, že „dílo“ má povolení obce a jeho hodnota je vyčíslena na 3 miliony Kč!!!!!! Dílem osudu vzápětí z katafalku upadlo rameno s dehonestujícím toaletním papírem. Neváhali jsme a urychleně odstranili tento život ohrožující objekt z podstavce, aby nedošlo ke zranění osob, které se tam pohybovaly. Neprodleně jsme požádali policisty, aby zabezpečili zbytek „díla“ před dalším poškozením. Toho se zhostila výjezdová skupina hasičů HMP.

arma KONEV

Na katafalk tak byl vrácen Ivan Stěpanovič Koněv, zatím ne, jako socha, ale jako plakát. Následující minuty a hodiny se objevovali ze všech stran lidé s květinami a šeříky. Pomník I.S.Koněva 9. 5. 2020 byl zasypán květinovými díky osvoboditelům.

Ivan Kratochvíl, ANS

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473