"KOMUNISTI" SE BOJÍ ŘÍKAT PRAVDU?

Oldřich Rambousek: Je mi líto soudruzi, ale musím se nad vámi pousmát

05. 02. 2019

To máte takový strach nebo je u Vás ve hře vypočítavost?

Zasedání sněmovny ohledně zdanění církevních restitucí je už za námi a tak se dávám do psaní tohoto článku.

Už jsem několik článků k otázkám církevních restitucí napsal v minulosti a světe div se. Pomalu, ale jistě vyplouvají na světlo světa skutečnosti, které jsem před lety uváděl. Dokonce se o těchto mnou dříve uváděných faktech hovoří ve sněmovně. Dříve mě za tuto pravdu i Facebook blokoval. Bohužel blokuje mě neustále, ale to nic nemění na faktu, že články které jsem dříve napsal a byly nazývány dezinformačními, jsou po čase uznaným faktem a pravdou. No není to zvláštní??? Správně by se měl Facebook minimálně omluvit a zvolit rozumnou formu odškodnění, ale to bych asi chtěl moc. Mohl by však alespoň říci veřejně, kdo si tolik blokování mé osoby přeje.

Církevní restituce jak jsem již v minulosti psal, jsou zlodějnou těžkého kalibru a zločinem na národu již od svého prvopočátku. Lidé, kteří prosadili zákon o církevních restitucích, by měli být stíháni a souzeni. Veškeré náklady spojené s těmito restitucemi jdou totiž za daňovými poplatníky-tedy za každým pracujícím člověkem, který je zákonem přinucen přispívat na „černoprdelníky“.

Faktická stránka věci byla zneužita jako propagandistická zbraň proti komunistům, kteří byli a jsou veřejně obviňováni, že církvím majetky právě oni ukradli. Pravda to však není a komunisté mají čisté ruce. Myslím tím ty staré komunisty, kteří byli aktivní právě v letech okolo roku 1948. Bohužel však ani předseda KSČM Filip, ale ani další vrcholoví představitelé současných komunistů neměli odvahu říci národu pravdu, sic příležitostí bylo dost. K mému překvapení onu odvahu dostal poslanec Mašek/ANO/ a ve sněmovně zcela správně křiklounům typu Kalousek nebo prosťáčkům typu Ferjenčík zavřel tvrdou pravdou huby. Pro představitele současných komunistů je to velká ostuda, když pravdu o nich musí říci představitel takzvané pravice.

Nyní pár suchých faktů pro ty, kdož ještě nepochopili. Církev u nás před rokem 1948 vlastnila něco málo přes 60000 tis. ha půdy. Nejvíce majetku bylo církvím znárodněno za Rakouského mocnářství a pak dále těsně po vzniku samostatného Československa v roce 1919, tedy za prezidenta T. G. Masaryka. Znárodnění majetků církví po druhé světové válce bylo schváleno ještě, jak se rádo říká ještě tzv. demokratickým parlamentem Československé republiky a zákon byl podepsán prezidentem Edvardem Benešem. Pozor, nikoliv Klementem Gottwaldem. Na základě tohoto zákona zůstalo církvím pouhých asi 5200 ha půdy, což je rozloha jednoho JZD střední velikosti. Pakliže se říká, že komunisti církvím majetky ukradli, tak mohli ukrást pouhých 5200 ha půdy, ale ani to se nestalo, protože půda byla znárodněna a zůstala národu pod správou JZD nebo státních statků. Nic z toho nebylo vyvedeno ven z republiky, jak se stalo zvykem u polistopadových vlád v naší zemi.

Zcela nelogicky tedy působí fakt, že církevní restituce, které tolik prosazoval Kalousek, STAN, Lidovci či TOP a prosadili to, tak počítá s navracením 227000 tis. ha půdy. Toto číslo je totiž v přímém rozporu s tím, že se nebudeme vracet před 25. únor 1948. Zde se vracíme před dok 1919. Církev totiž v roce 1947 vlastnila jen něco málo přes 60 tis. ha půdy.

Komunisté se jen provinili tím, že zákon vzniknuvší v r. 47 v demokratickém parlamentu, odsouhlasen demokratickou vládou a podepsán demokratickým prezidentem uvedli dle zákona do praxe-nic víc-nic míň.

Vláda Andreje Babiše chce udělat církvím to nejmenší, co podle práva může a to - zdanit jim tento podvod. Já osobně bych celé restituce bez náhrady zrušil. Církve cucají stát přes neziskové organizace a to by jim mělo stačit. Žádný z prostých občanů nemá výsadu neplatit daně, tak proč by církve měly být výjimka??? A to se ještě nemluví o tom, jak církev kolaborovala s nacisty a že i to mělo svůj vliv na zákon z roku 1947. Nemluví se o tom, že církvi byl zabaven majetek nejen u nás. Dost možná mě zas někteří budou za tento text pranýřovat, ale ať. Náboženství je opium lidstva, vymazává lidem rozum, a proto by mělo být regulováno. Miliony mrtvých jsou za zločiny církví.

Prosím závěrem ty lidi, které tento text oslovil. Sdílejte jej prosím, neb já nemohu, neb jsem zablokovaný na dalších 30 dní, protože nesouhlasím s glorifikací homosexuality. Facebook je skutečně demokratický. Děkuji Vám.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473